Krzesełko do karmienia czy leżaczek – co wybrać?

Przy karmieniu dziecka niezwykle ważną sprawę jest to, by dziecko było możliwie najwygodniej. W końcu komfort ma znaczny wpływ na jego rozwój. Przy każdym krzesełku warto zwrócić uwagę na stabilność i sposób, w jaki dziecko będzie w nim siedziało. Dużą zaletą krzesełek do karmienia jest to, że można w nich bezpiecznie posadzić dziecko w czasie karmienia, jak również to, że są skonstruowane tak, by znajdowały się na wysokości osoby dorosłej.

Ponadto dziecko może spokojnie przebywać w krzesełku również w porach poza jedzeniem i bawić się. Warto podkreślić, że w krzesełku dziecko znajduje się w pozycji siedzącej, co jest zresztą dosyć ważne, zwłaszcza w porze karmienia.

Leżaczek bujaczek Lionelo

Leżaczki dla niemowlaka znajdziesz na 4toys.pl

Leżaczki- bujaczki

W ostatnim czasie popularność zyskują również leżaczki – można w nich położyć dziecko, gdzie może się ono bawić, ale leżaczek nadaje się również do wykorzystania w porze karmienia. Przede wszystkim – dziecko znajduje się w pozycji leżącej i jest przypięte do leżaczka za pomocą pasów, które wpływają w znacznym stopniu na bezpieczeństwo, dzięki czemu ewentualne ryzyko, że dziecko wypadnie z leżaczka spada praktycznie do minimum.

W leżaczkach poza tym jest najczęściej zamontowany komputerek, który umożliwia ustawienie kilku trybów bujania oraz w niektórych modelach melodyjki. Ponadto w niektórych modelach leżaczków można mówić o jeszcze dodatkowej funkcji, gdyż można je również przerobić na huśtawkę dla dziecka. Dodatkową funkcja leżaczka jest możliwość położenia dziecka spać jak w tradycyjnym kojcu dla dziecka czy łóżeczku turystycznym.

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com