Jak prawidłowo zamontować nosidełko samochodowe ? Praktyczne wskazówki

Zasady montowanie nosidełka w samochodzie regulowane są przez przepisy kodeksu drogowego. Istotne jest, aby do tych przepisów się stosować, ponieważ można będzie uchronić się przed mandatem, ale przede wszystkim właściwie zabezpieczyć podróż dziecka w samochodzie. Sposób montowania fotelika zależy od wzrostu i wagi dziecka. Każdy powinien zapoznać się obowiązującymi przepisami, aby prawidłowo przewozić w samochodzie swoje dzieci.

Nosidełko przeznaczone jest dla dzieci, które mają do 13 kg. Jeżeli samochód wyposażony jest w poduszkę powietrzną dla pasażera, nie wolno montować nosidełka na przednim siedzeniu. Istotne jest, aby montować nosidełko tyłem do kierunku jazdy. Istotne jest, aby przewozić dziecko najdłużej właśnie w takiej pozycji, ponieważ jest ona najbardziej dla nich bezpieczna. Najlepszym miejscem na zamontowanie nosidełka jest środkowa część tylnej kanapy. Innym bezpiecznym miejscem jest miejsce za pasażerem.

Każdy fotelik, jaki wybieramy dla dzieci powinien być dostosowany do jego wzrostu i wagi. Nosidełko nie stanowi większego problemu podczas montażu. Musi zostać jedynie właściwie dostosowane do wybranego modelu samochodu. Najlepiej zdecydować się na nosidełko z systemem ISOFIX. Ten system ułatwia montowanie fotelika i minimalizuje ryzyko popełnienia jakiegokolwiek błędu. Nosidełka montowane pasami samochodowymi również są dobre. Istotne jest przede wszystkim, aby nosidełko posiadało wszelkie atesty i certyfikaty potwierdzające właściwe jego wykonanie. Wtedy na pewno korzystanie z takiego fotelika będzie właściwe i nie będzie stanowiło zagrożenia dla dziecka.
Pierwszym krokiem do poprawnego zamontowania nosidełka w samochodzie jest dopasowanie go do kształtu kanapy. Najpierw przeciąga się pas bezpieczeństwa nad nosidełkiem i zapina klamrą. Kolejny krok to przeprowadzenie pasa biodrowego przez prowadnice zamontowane do nosidełka. Trzeba uważać, aby pasy nigdzie się nie poskręcały. Pasy powinno być bardzo mocno napięte. Do zapięcia dziecka można wykorzystać jedynie trzypunktowe pasy bezpieczeństwa.

 

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com